Loomade füsioteraapia on ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud eriala juba pea veerand sajandit. See on taastusravi peamine osa, mille üldiseks eesmärgiks on valu vähendamine, looma funktsionaalse võimekuse ja elukvaliteedi parandamine, et tagada võimalikult täisväärtuslik elu.
Loomade füsioterapeut kasutab oma töös erinevaid meetodeid. Oluliseim neist on kindlasti terapeutiline harjutus, kus spetsiaalsete harjutustega taastatakse liikumisvõimet ja parandatakse sooritust. Enamasti saab loomaomanik ka koju kaasa mõned harjutused, mida füsioterapudi juhiste järgi teha. Tihti kasutatakse ka manuaalseid võtteid – massaaži, venitusi, liigesmobilisatsioone jne. Lisaks on olemas ka füüsikalised meetodid nagu laser- ja elektriravi, külma- ja soojaravi, terapeutiline ultraheli. Kõigil neil meetoditel on oma näidustused ja vastunäidustsused, mistõttu koostataksegi igale patsiendile individuaalne raviplaan lähtuvalt tema spetsiifilistest probleemidest ja eesmärkidest.
Loomade füsioteraapia põhineb inimeste füsioteraapial. Kuigi koerad ega hobused pole välimuselt inimesesarnased, siis luud-lihased-närvid toimivad, saavad viga ja paranevad meil kõigil samadel põhimõtetel. Seetõttu on oluline, et loomafüsioterapeudid hoiavad end kursis mitte ainult veterinaarias toimuvaga, aga ka humaanmeditsiini uute suundade ja uuringutega. See tähendab pidevat enesetäiendamist.